روز مره, وسایل خانگی

افزایش قیمت لوازم خانگی در سال 97

قیمت لوازم خانگی در سال 97

چند و چون قیمت لوازم خانگی در سال 97

همانطور که مستحضر هستید  پس از افزایش چند باره قیمت لوازم خانگی در سال 97 و افزایش بی سابقه در اواخر تابستان و اوایل پاییز به مدت 3 ماه قیمت محصولات در حوزه لوازم خانگی به صورت نسبتا ثابتی درآمده بود.

با شروع اسفند ماه و به طبع با نزدیک شدن به ماه آخر سال و عید نوروز، قیمت محصولات در این حوزه دوباره شروع به افزایش کرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در 27 بهمن ماه 1397 در اظهارات جنجالی گفته بود، “سال آینده بلااستثنا افزایش قیمت خواهیم داشت، شاید مردم منتظر اتفاقی باشند، به آن‌ها می‌گویم منتظر نباشند و کالاهایشان را در بازار بخرند. “

افزایش قیمت لوازم خانگی در سال 97افزایش قیمت تلویزیون

با وارد شدن  به اسفند ماه قیمت تلویزیون و ال ای دی در بازار به طور فجیعی افزایش داشت. برخی مدل های تلویزیون در بازار نسبتا نایاب شده‌اند.

مدل های 43 اینچ سامسونگ و تلویزیون 40 اینچ سامسونگ بیشترین افزایش قیمت را داشته‌اند. به طوری از قبل شروع گرانی با قیمت کمتر از 4 میلیون تومان خرید و فروش میشدند که این قیمت به یکباره به 5 تا 6 میلیون رسید.

در کل بازار تلویزیون های اسمارت و ساده مخصوصا در رده ها و سایز های متوسط افزایش قیمت ملموسی داشت. خانواده های متوسط و پایین جامعه که برای عید نوروز و خرید جهیزیه خود را آماده میکردند به صورت ناگهان غافلگیر شدند.

در تلویزیون های سایز بزرگتر نیز افزایش قیمت را شاهد بودیم اما این زیاد شدن قیمت برای خیلی از افراد جامعه مهم نبود. مثال این موضوع خود ما در فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی علی دادا سفارش یک تلویزیون 82 اینچ سامسونگ داشتیم. در مدت 2 روزی که برای تهیه این کالا اقدام نمودیم قیمت از 33 میلیون به 39 میلیون تومان افزایش داشت.

گرانی یخچال

پس از گرانی تلویزیون نوبت به محصولات یخچال رسید. در این بین محصولات الکترواستیل جزو اولین ها بودند که هم در بازار نایاب شده‌اند و هم افزایش قیمت داشته‌اند.

رنگ تیتانیوم یخچالهای الکترواستیل به شدت نایاب شد. برخی از فروشندگان از فروش نقدی یخچالهای الکترواستیل امتناع میکردند و در پی امید و سودای سود بیشتر در انبار های خود این محصولات را نگه میداشتند.

البته خیلی ها هم قادر به تهیه این یخچال نبودند. در این بین هیچ بیانیه رسمی از شرکت مذبور دریافت نشد. (طبق گفته برخی از همکاران شرکت در حال انبار گردانی بوده است)

پس از این دوره نوبت به افزایش و نایاب شدن یخچال های هیمالیا شد.

بهرحال هنوز تا پایان سال 2 هفته ای مانده است و باید دید در سال 98 افزایش قیمت لوازم خانگی به چه میزان خواهد بود.

این مطلب توسط فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی علی دادا تهیه شده است

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *